Ak ste v posilňovni nový, potom sme si istí , že budete mať niekoľko otázok. V prvom rade prídu otázky o všetkých doplnkoch, ktoré všetci Vaši napumpovaní kamaráti užívajú.

Čo sú zač tie podivné prášky, ktoré si mieša Váš kamarát predtým, ako príde do posilňovne?
V takomto prípade sa zaujímate o predtréningové stimulanty.

Predtréningové stimulanty sú v podstate energetické nápoje určené pre kulturistiku, ktorým predchádzali niekoľkoročné vedecké skúmania.

Pokiaľ ste v posilňovni už dlhší čas, začnete postupne strácať pozornosť a energiu. Okrem času stráveného v posilňovni samozrejme žijeme život aj mimo tohto zariadenia, ktorý nám tiež odčerpáva energiu.

To je dôvod, pre ktorý väčšina kulturistov užíva predtréningové stimulanty. Tieto doplnky dávajú ich používateľom energiu a silu potrebnú na to, aby zo seba vydali 100% zakaždým, keď vkročia do fitness centra.

Teraz, keď viete, prečo Vaši kamaráti užívajú predtréningové stimulanty, Vaše ďalšie otázky sú asi nasledovné:

Čo obsahujú tieto doplnky výživy? Je ich užívanie vôbec bezpečné?
Existuje obrovské množstvo látok, z ktorých sú predtréningové stimulanty vyrobené, väčšina z nich však obsahuje nasledujúce dôležité zložky:

Naozaj dobré stimulanty obsahujú:
Kofeín- zvyšuje energie a pozornosť, rovnako znižuje pocit námahy pri cvičení.
Kreatín- garantované zvýšenie sily, poskytuje ,,palivo,, pre svaly, keď sú vyčerpané.
Beta alanín- pomáha telu pri boji s kyselinou mliečnou, čo umožňuje väčšiu vytrvalosť a regeneráciu (beta- alanín spôsobuje pocit ,,mravčenia,, po celom tele, je to však v poriadku).
Aminokyseliny- stavebné kamene pre svalovú regeneráciu, podnecujú svalový výkon.
L - Arginín-  umožňuje väčšiu dodávku živín a okysličenie svalov.

Toto sú najčastejšie sa vyskytujúce látky v predtréningových stimulantoch, každý ale navyše obsahuje ešte ďalšie pridané látky pre maximálnu účinnosť.

Teraz späť na druhú otázku- sú predtréningové stimulanty bezpečné?

Samozrejme, oficiálne nie sú úplne bezpečné, ale ľudia vždy nájdu nejaký spôsob, ako dosiahnuť maximálne výsledky aj za cenu riskovania.

Pokiaľ sa však spýtate Vašich napumpovaných kamarátov, každý z nich Vám povie, že s nimi už bezpečne cvičí niekoľko rokov a takmer všetci Vám potvrdia, že si bez nich poriadnu makačku nedokážu predstaviť.

Aký predtréningový stimulant je najlepší pre začiatočníka?
Naše najlepšie odporúčanie je vybrať si produkt, ktorý plánujete užívať dlhodobo. Ďalším krokom je dávkovanie. Keďže ste nováčik v užívaní takýchto doplnkov výživy, užívajte najprv polovičnú dávku a uvidíte, ako bude Vaše telo reagovať. Postupne, ale citlivo, zvyšujte tréningovú dávku.

www.svetsvalov.sk